اقدامات قبل از لیزر موهای زائد

اقدامات قبل از لیزر موهای زائد

دانستن نکات و اقدامات قبل از لیزر موهای زائد می تواند در نتیجه نهایی رفع موهای ناخواسته تاثیرگذار باشد ؛ لذا در این مقاله به برخی از مهمترین اقدامات قبل از لیزر موهای زائد اشاره نموده ایم.

همانگونه که می دانید لیزر درمانی از تکنیک های نوین در عرصه حذف موهای زائد می باشد که به دلیل ماندگاری بسیار بالا ، با استقبال عظیمی مواجه شده است. کسانی که قصد اقدام برای لیزر موهای زائد خود را دارند باید نسبت به نکات زیر آگاهی داشته تا بتوانند علاوه بر داشتن یک درمان ایمن ، با نتیجه ای مطلوب و رضایت بخش روبرو شوند.

 

اقدامات قبل از لیزر موهای زائد

 

دیدگاه صحیح از فرآیند لیزر موهای زائد

قبل از هرچیز باید دیدی واقعی نسبت به این نوع درمان داشته باشید ؛ همانطور که مستحضر هستید در این تکنیک از دستگاه های مخصوص لیزر که با پوست و مو سازگاری دارند ، به منظور متوقف کردن فولیکول های مو ، بهره گرفته می شود. نکاتی که باید به آن ها توجه ویژه داشته باشید به شرح زیر است :

  1. برای کسب نتیجه صحیح ، باید حتما تعداد جلسات در نظر گرفته شده را کامل کنید.
  2. جلسات درمانی افراد مختلف بسته به نوع پوست و موی آن ها با یکدیگر متفاوت است.
  3. با توجه به این که لیزر موهای زائد یک روش نسبتا دائمی است برای ماندگاری تاثیر آن ، نیاز به شارژ سالانه می باشد.

اجتناب از برنزه شدن قبل از لیزر موهای زائد

از دیگر مواردی که باید قبل از اقدام برای لیزر موهای زائد در نظر بگیرید این است که از قرار گرفتن زیر نور خورشید به منظور برنزه شدن یا رفتن به سولاریوم خودداری نمایید. زیرا هنگامی که پوست به وسیله سولاریوم یا آفتاب تیره می شود ، آسیب پذیرتر و بسیار خشک می گردد و به همین ترتیب لیزر می تواند موجب صدمه دیدن و سوختگی بیشتر در آن شود.

چند روز قبل از لیزر باید شیو کرد

برخلاف فرآیند اپلاسیون که باید موهای زائد بلند شده باشد تا بتوان برای رفع آن اقدام نمود ، در لیزر درمانی موهای زائد ، باید موها را شیو نمایید و زمان مناسب شیو قبل از لیزر ، یک روز ( 24 ساعت ) قبل از جلسه لیزر درمانی می باشد. لازم به ذکر است که به جهت تحقق این امر ، استفاده از پودر موبر قبل از لیزر یا انجام وکس ، اپلاسیون یا هر روش دیگری که روی فولیکول مو تاثیر می گذارد ، جایز نبوده و بهترین روش استفاده از تیغ و ژیلت می باشد.

همچنین چنانچه می خواهید برای لیزر موهای زائد خود اقدام کنید بهتر است قبل از اقدام ، مدتی را تنها با استفاده از تیغ و ژیلت شیو نمایید تا ریشه موها ضخیم شده و برای دستگاه لیزر قابل تشخیص باشد.

تست کردن قبل از لیزر درمانی

از آنجایی که پوست برخی افراد بسیار حساس و آسیب پذیر می باشد ، ممکن است پس از لیزر دچار مشکلاتی همچون اختلال در رنگدانه ها یا ایجاد زخم پوستی شود ؛ لذا توصیه می شود قبل از شروع لیزر موهای زائد ، بخش کوچکی از بدن خود را مورد تست قرار داده و در صورت عدم بروز هرگونه حساسیت و واکنش پوستی ، درمان را شروع کنید. هرچند که با پیشرفت دستگاه های لیزر ، دیگر جای نگرانی برای این گونه مشکلات نمی باشد.

 

اقدامات قبل از لیزر موهای زائد

 

عدم استفاده از لوازم آرایشی و بهداشتی قبل از لیزر

توجه داشته باشید که قبل از لیزر موهای زائد ، محل تحت درمان باید عاری از هر گونه مواد آرایشی و بهداشتی مثل لوسیون ، عطر ، اسپری ، مام ، کرم و غیره باشد ؛ چرا که تاثیر اشعه لیزر بر روی هر یک از این مواد موجب سوختن آن ها و در پی آن آسیب به پوست می گردد.

قبل از لیزر بیکینی چه کنیم

با توجه به حساسیت ناحیه تناسلی و بروز درد به هنگام لیزر درمانی در این بخش از بدن ، بهتر است به مدت 30 دقیقه قبل از شروع لیزر ، به کمک کرم های بی حس کننده ( زایلاپی ) ، محل مورد نظر را بی حس نمایید.

برخی دیگر از اقدامات قبل از لیزر موهای زائد به شرح زیر است :

  • توصیه می شود بانوان در دوران قاعدگی لیزر موهای زائد را انجام ندهند چرا که در این زمان هورمون ها بهم ریختگی داشته و حساسیت بدن زیاد می شود.
  • چنانچه سابقه تبخال دارید می بایست با مشورت پزشک خود ، به مدت 2 تا 3 روز قبل از اقدام به لیزر موهای زائد ، از داروهای ضد ویروسی استفاده نمایید.
  • بهتر است از خوردن مواد کافئین دار خودداری نمایید.
  • اگر از داروهایی که در آن ها ترکیبات ایزو ترتینوئین به کار رفته است استفاده می کنید باید برای مدتی که پزشک برای شما تعیین می کند لیزر موهای زائد خود را  به تعویق بیندازید.

پاسخ