برداشتن خال و زگیل

برداشتن خال و زگیل

برداشتن خال و زگیل به کمک روش لیزر RF راهی کارآمد و ایمن بوده و افرادی که روی صورت ، دست ، پا و غیره دارای خال یا زگیل می باشند که موجب ناراحتی آن ها شده است می توانند از این طریق برای از بین بردنشان اقدام نمایند.

مسما داشتن پوستی صاف و شفاف از آرزوهای اغلب انسان ها است. گاهی پیش می آید که شخص دارای چهره ای زیبا بوده اما به دلیل وجود یک خال گوشتی یا زگیل در صورت وی ، این زیبایی تحت تاثیر قرار گرفته و موجب نارضایتی فرد می گردد. در چنین شرایطی بهترین راه اقدام به برداشتن خال و زگیل می باشد.

امروزه روش های متعددی جهت برداشتن خال و زگیل استفاده می شود که در ادامه مقاله به معرفی آن ها خواهیم پرداخت.

برداشتن خال و زگیل

خال چیست و علت به وجود آمدن آن چه چیز است؟

همانطور که خودتان می دانید خال از انواع شایع ضایعه پوستی می باشد که عملکرد خاصی نداشته و معمولا بدون خطر است. به جرات می توان گفت که همه انسان ها حداقل یک خال در بدن خود دارند ، در واقع خال به علت گرد هم آمدن سلول های ملانوییت می باشد که به صورت یک نقطه سیاه بر روی پوست نمایان می شود.

ملانوییت سلولی به جهت ساخت رنگدانه های پوست ( ملانین ) بوده که در سطح آن گسترده شده است هنگامی که پراکندگی ملانوییت ها در بخشی از پوست متمرکز شود ، در آن قسمت خال به وجود می آید.

خال ها می توانند صاف یا برجسته بوده و رنگ آن ها بسته به میزان تجمع ملانوییت ها ممکن است روشن یا تیره باشد. خال هایی که به رنگ سیاه یا قهوه ای هستند به خال ملانوسیتی معروف می باشند.

زگیل چیست و به چه علت به وجود می آید؟

زگیل نیز نوعی زایعه پوستی با ظاهری شبیه به گل کلم است. عامل تشکیل زگیل ، گونه ای از عفونت ویروسی به نام پاپیلوم انسانی یا همان HPV می باشد. وجود این ویروس سبب می گردد پوست کراتین مازاد تولید نموده که در پی آن بافتی سخت و برآمده در سطح پوست به وجود می آید.

انواع روش های برداشتن خال و زگیل

همانطور که در فوق ذکر شد روش های بسیاری به جهت درمان خال یا زگیل وجود دارد که بنا بر رده سنی فرد ، سایز خال یا زگیل ، عمق آن ، رنگ ، جایگاه تشکیل شدن آن ها و غیره ، باید مناسب ترین روش برای درمان انتخاب گردد.

در مجموع طی تکنیک های معرفی شده در زیر عمل برداشتن خال و زگیل انجام می پذیرد:

  1. جراحی : طی این روش قسمت مد نظر بریده شده و ضایعه پوستی برداشته می شود سپس شکاف ایجاد شده بخیه می گردد. با توجه به تهاجمی بودن این متد و البته اسکار به وجود آمده پس از آن ، انتخاب بسیاری از افراد نمی باشد.
  2. کرایوسرجری : تکنولوژی کرایو به کمک گاز نیتروژن انجام می پذیرد به این صورت که با زدن گاز نیتروژن به سطح پوست در محل تشکیل خال یا زگیل ، به دلیل سرمای به وجود آمده ، عروق خونی آن بخش یخ زده و خونرسانی به سلول ها ناممکن می شود لذا موجب بروز نکروز یا همان مرگ بافت مورد نظر و در پی آن ازبین رفتن خال و زگیل می گردد.
    از معایب این روش ، تغییر رنگ ناحیه تحت عمل می باشد که ممکن است روشن تر یا تیره تر از رنگ پوست شخص شود.
  3. کوتر : طی روش کوتریزاسیون با ایجاد کردن حرارت بسیار زیاد سلول های خال یا زگیل سوزانده می شود اما با توجه به اینکه میزان بافت آسیب دیده قابل تنظیم نیست لذا امکان بروز اسکارهای عمیق وجود داشته و تقریبا از روش های منسوخ شده می باشد.
  4. لیزر : از بهترین و ساده ترین راه ها برای برداشتن خال و زگیل استفاده از لیزر است. این تکنیک با توجه به اینکه عوارضی نداشته و در پی آن اسکار رخ نمی دهد لذا متدی محبوب به حساب می آید. طی این روش به کمک تشعشع قوی نور بافت خال و زگیل از بین می رود.

برداشتن خال و زگیل

مزایا و عوارض برداشتن خال با دستگاه rf

مهمترین مزیت برداشتن خال و زگیل توسط لیزر این است که هیچ گونه برش و شکافی بر روی پوست ایجاد نشده و به این ترتیب از بروز عفونت جلوگیری می شود.

عوارضی به منظور استفاده از لیزر برای حذف خال و زگیل وجود ندارد و چنانچه در بهترین کلینیک انجام پذیرد با نتایجی رضایت بخش و قابل قبول روبرو خواهید شد.

هزینه برداشتن خال و زگیل

افرادی که با این ضایعه پوستی روبرو هستند در ابتدا به دنبال بهترین روش به منظور خلاصی از آن می باشند و پس از یافتن مناسب ترین راه ، اطلاع از هزینه این روش ها برایشان پراهمیت است. از این رو عباراتی همچون :

  • هزینه برداشتن خال با دستگاه rf
  • هزینه برداشتن زگیل با لیزر
  • هزینه برداشتن خال گوشتی
  • قیمت جراحی خال و زگیل

و غیره بسیار مورد جستجو می باشد.

برای اطلاع از هزینه برداشتن خال و زگیل پیشنهاد می شود با مراجعه به مطب و کلینیک مورد نظر ابتدا مورد معاینه و بررسی قرار گرفته و چنانچه روش انتخابی مناسب شما بود جهت حذف ضایعه پوستی خود اقدام نمایید.

پاسخ