تزریق فیلر

تزریق فیلر

تزریق فیلر و ژل از انواع تکنیک های زیبایی و جوان سازی از طریق حجیم کننده های بافتی به جهت بهبود در قوام پوست و رفع ناهمگونی های سطح آن به شمار می رود.

با توجه به اینکه نتایج حاصل از تزریق فیلر سریع بوده و عوارض خطرناکی به دنبال ندارد و همچنین به علت سریع بودن روند بهبودی پس از آن، این تکنیک زیبایی از شایع ترین نوع های عمل زیبایی در بین بانوان شده است.

تزریق فیلر برای چه کسانی مناسب است

با گذر زمان و بالا رفتن سن بافت های صورت دستخوش تغییرات و فرسودگی شده و از زیبایی فرد کاسته می شود. بروز چین و چروک در نواحی مختلف صورت و ایجاد خطوط خنده و اخم و همچنین شل شدگی پوست از انواع عوارض ناشی از این فرسودگی می باشد.

 

تزریق فیلر

 

 • در زیر به بعضی از افرادی که نیاز به تزریق فیلر دارند اشاره می کنیم:
 1. کسانی که دچار چین و چروک و خطوط عمیق در پیشانی، بین دو ابرو، دور چشم و دور لب شده اند می توانند به کمک تزریق فیلر خط خنده این خطوط را بهبود دهند.
 2. کسانی که دچار گودی زیر چشم هستند می توانند از طریق تزریق فیلر برای بهبود آن اقدام نمایند.
 3. برخی افراد میل به زیباتر دیده شدن و حجیم کردن اجزای صورت خود دارند. آنان می توانند به کمک تزریق فیلر در لب ، چانه ، فک و گونه موجب برجسته تر شدن این نواحی شده و زیباتر به نظر بیایند.
 4. تزریق فیلر برای کسانی که تمایل به انجام عمل های زیبایی داشته اما به دلیل تهاجمی بودن آن ها یا به علت منع پزشکی قادر به انجام آن نمی باشند، بسیار مناسب است.

انواع فیلر

 • کلاژن : کلاژن از انواع پروتئین های طبیعی بدن بوده که از لایه درم پوست تهیه می شود. Zyderm و Zyplast از انواع کلاژن های گاوی و Cosmoderm و Cosmoplast از انواع کلاژن انسانی است. برای تزریق کلاژن گاوی باید حتما تست آلرژی انجام شود اما کلاژن انسانی نیازی به تست ندارد. مدت زمان ماندگاری این نوع فیلر بین 2 تا 4 ماه می باشد.
 • هیالورونیک اسید : از ماده های طبیعی بدن می باشد و بیشتر برای تزریق در لب و رفع چین و چروک های و خطوط سطحی مناسب است. ماندگاری آن بنا به واکنش بدنی افراد، معمولا 6 ماه یا حتی بیشتر می باشد.

هیدروکسیل آپاتیت: این ماده نیز از مواد طبیعی بدن بوده که اغلب در استخوان ها وجود دارد و فرمول آن همانند ژل است. با توجه به اینکه هیدروکسیل آپاتیت از انواع سنگین فیلر می باشد بنابراین برای خطوط و چروک های عمقی مناسب بوده و اغلب برای تزریق فیلر در خط اخم ، خطوط ماریونت ( خطوطی که از گوشه لب تا چانه امتداد می یابد ) و برجسته کردن گونه استفاده می شود.

 • چربی انسان : چربی انسان نیز از انواع فیلرها می باشد. در این نوع تزریق از نواحی که دارای چربی سالم هستند، به میزان مورد نیاز چربی گرفته شده و برای پر کردن نواحی مختلف صورت استفاده می شود. تفاوت اصلی این نوع فیلر با فیلرهای دیگر وجود پیچیدگی در مراحل انجام آن می باشد. بدین ترتیب که قبل از تزریق چربی نیاز به لیپوساکشن و خروج چربی از بدن شخص می باشد.

 

تزریق فیلر

 

عوارض تزریق فیلر

همانطور که گفته شد تزریق فیلر از انواع عمل های بی خطر یا کم خطر در زمینه زیبایی می باشد اما چنانچه در انتخاب پزشک خود دقت کافی را نداشته باشید و به کلینیک های نامعتبر مراجعه نمایید ممکن است با احتمال بروز عوارض زیر در شما دوچندان شود:

 • حساسیت های پوستی
 • آسیب های پوستی مثل بروز جوش، خارش، قرمزی، بثورات پوستی و غیره
 • کبودی، خونریزی و تورم زیاد
 • به وجود آمدن توده زیر پوست
 • ایجاد ناهمگونی و ظاهر نامناسب برای صورت فرد
 • عفونت پوستی و غیره.

بهبود گودی و سیاهی زیر چشم با فیلر

همانطور که می دانید پوست اطراف چشم بسیار نازک و حساس می باشد از این رو زودتر از قسمت های دیگر دچار پیری و عوارض ناشی از آن می شود.

حلقه سیاه دور چشم و گودی آن در اثر عواملی مثل کم خوابی، کمبود آب بدن، عوارض ناشی از نور خورشید، خستگی و مهم تر از همه در اثر عوامل وراثتی اتفاق می افتد. افرادی که به این مشکل دچار هستند می توانند از طریق تزریق فیلر در این نواحی سیاهی و گودی دور چشم خود را بهبود بخشند.

تزریق فیلر زیر چشم جایگزینی امن بجای جراحی بلفاروپلاستی یا لیفت چشم می باشد. همچنین از استفاده مکرر لوازم آرایشی برای پنهان کردن گودی و سیاهی دور چشم نیز جلوگیری می کند.

مراقبتهای بعد از تزریق فیلر زیر چشم

قرمزی، تورم و کبودی از عوارض پس از تزریق فیلر زیر چشم می باشد که به صورت موقتی بروز می کند. با رعایت مراقبت های بعد از فیلر زیر چشم می توانید روند بهبودی آن را تسریع کنید. در زیر به برخی از این مراقبت ها اشاره می کنیم:

 • تا 24 ساعت از رفتن به حمام و قرار گرفتن در محیط گرم و مرطوب بپرهیزید.
 • به هنگام خواب با استفاده از دو بالش سر خود را بالاتر از سطح بدن قرار دهید.
 • نمک موجب افزایش تورم می شود بنابراین میزان مصرف نمک را درغذاهایتان به حداقل برسانید.
 • از کمپرس یخ برای بهبود کبودی و تورم استفاده کنید.
 • داروهای تجویز شده توسط پزشک را به طور دقیق مصرف نمایید.

هزینه فیلر زیر چشم

برای آن که از هزینه فیلر زیر چشم مطلع شوید باید حتما به مطب یا کلینیک معتبر مراجعه نموده و پس از مشاوره و معاینه حضوری از قیمت نهایی مطلع گردید.

پاسخ