جوانسازی پوست

جوانسازی پوست

عوامل بسیاری مثل افزایش سن یا قرارگیری بیش از حد در معرض تابش مستقیم خورشید موجب می شوند تا پوست کدر شده و خطوط اضافی به روی آن ایجاد شود. اما با انجام اقدامات جوانسازی پوست می توان به درمان این عوارض پرداخت.

همانطور که می دانید پوست انسان به عنوان مهمترین عضو به منظور نمایان نمودن جوانی و جذابیت یا پیری و فرسودگی می باشد. از این رو حفظ زیبایی و طراوت آن برای داشتن چهره ای جوان و زیبا بسیار پراهمیت است.

داشتن ظاهری جوان تنها به مراقبت های پوست صورت ختم نشده و باید به پوست مناطق دیگر بدن از جمله گردن و دست ها نیز توجه ویژه داشت.

افرادی که به دلایل مختلف دچار ضایعات و مشکلات پوستی می شوند باید قبل از شدت یافتن آن برای درمان اقدام نمایند. در این مقاله برخی از روش های درمانی و زیباسازی را شرح خواهیم داد.

جوانسازی پوست

علائم و نشانه های پیری پوست

علائم پیری پوست حدودا از سن 25 سالگی شروع به آشکار شدن می کند. این نشانه ها به شرح زیر می باشد:

 • خشک شدن و از دست رفتن رطوبت پوست
 • کاهش شفافیت پوست و بروز لک ، کدر شدن و تیرگی در آن
 • به وجود آمدن خطوط سطحی و در ادامه آن رسیدن به چروک های عمقی
 • از بین رفتن میزان استحکام و سفتی پوست
 • افت الاستیسیته ( خاصیت کشسانی ) و ایجاد شل شدگی و افتادگی

عوامل موثر در پیری پوست

عواملی که در پیری پوست موثر بوده و روند آن را تسریع می کند شامل موارد زیر است:

 1. افزایش سن
 2. عدم مراقبت پوست در مقابل نور آفتاب
 3. قرار گرفتن در معرض اشعه سولار
 4. چاقی و داشتن اضافه وزن
 5. لاغر شدن با روش های نادرست
 6. سیگار و مصرف مواد مخدر
 7. آلودگی های محیط
 8. سبک زندگی اشتباه
 9. تغذیه نامناسب و مصرف فست فود
 10. سرما و خشکی محیط
 11. کم خوابی و عدم خواب کافی در شبانه روز
 12. استرس و تنش های عصبی
 13. استفاده مکرر از محصولات آرایشی نامناسب
 14. بیماری
 15. و غیره

روش های جوانسازی پوست

اغلب کسانی که دچار پیری پوست و مشکلات مربوط به آن شده اند به دنبال بهترین و موثرترین روش جوانسازی پوست می گردند. در ادامه برخی از روش های متداول به جهت جوانسازی پوست را شرح خواهیم داد:

تزریق بوتاکس

تزریق بوتاکس یکی از روش های محبوب و نسبتا قدیمی به منظور جوانسازی پوست و به تاخیر انداختن روند پیری است. در حقیقت بوتاکس یک روش پیش گیری ، در زمینه جوانسازی پوست می باشد ، نه درمانی.

در تکنیک بوتاکس ، ماده بوتولینوم که نوعی سم می باشد در زیر پوست تزریق شده و موجب فلج شدن موقتی عضله آن قسمت می شود. در پی این کار ، عضله فلج شده قادر به حرکت های شدید نبوده و همین کاهش حرکات سبب از بین رفتن چروک های سطحی می گردد ، بنابراین پوست دارای سطحی صاف و ظاهری جوان تر خواهد شد.

کاربرد تزریق بوتاکس
 • رفع چین و چروک های سطحی پوست
 • جلوگیری از به وجود آمدن چروک های جدید
 • بهبود خطوط اخم ، دور چشم ، پیشانی و غیره
 • درمان تعریق بیش از اندازه
 • و غیره

تزریق ژل

تزریق ژل یک روش درمانی به جهت جوانسازی پوست بوده و با توجه به کم تهاجمی بودن آن از تکنیک های کاربردی و پرطرفدار در این زمینه می باشد. در این روش با استفاده از سه نوع ماده اولیه که در تهیه ژل ها مورد استفاده قرار می گیرد بدون ایجاد هیچ گونه برش و خونریزی می توان با اثرات مخرب پیری پوست مقابله کرد. این سه ماده به نام های زیر می باشند:

 1. کلاژن
 2. هیالورونیک اسید
 3. هیدروکسیل آپاتایت

جوانسازی پوست

تزریق چربی

تزریق چربی نیز یکی دیگر از روش های جوانسازی پوست از طریق حجیم سازی می باشد. در روش تزریق چربی ، چربی های اضافه نواحی دیگر بدن به کمک تکنیک لیپوساکشن خارج شده و به قسمت های مورد نیاز تزریق می گردد.

دوام و ماندگاری تزریق چربی نسبتا زیاد بوده و با توجه به اینکه چربی از دیگر نقاط بدن برداشته شده است بنابراین روشی مطمئن و بدون عوارض می باشد.

کاربرد تزریق ژل و چربی در جوانسازی پوست
 • بهبود اسکارهای حاصل از جوش ، آکنه ، زخم ، سوختگی و غیره
 • اصلاح فرورفتگی گونه و چانه
 • رفع خطوط عمیق به وجود آمده ناشی از خنده و اخم
 • برطرف سازی خطوط ماریونت ( خطوطی که تحت تاثیر غم از کنار لب به سمت فک کشیده می شود )
 • پر کردن نواحی که نیاز به افزایش حجم دارند
 • و غیره

کلینیک جوانسازی پوست

توجه داشته باشید که پوست یکی از اجزای حساس بوده و با کوچکترین اشتباه و سهل انگاری دچار آسیب ها و صدماتی می شود که غیر قابل جبران بوده یا جبران آن نیازمند صرف هزینه و زمان زیاد می باشد. از این رو چنانچه خواستار انجام هر یک از خدمات فوق هستید باید به یک کلینیک معتبر برای جوانسازی پوست مراجعه نمایید.

هزینه جوانسازی پوست

هزینه جوانسازی پوست بنا بر تکنیک به کار گرفته شده در این زمینه مشخص می گردد. شما با مراجعه به بهترین کلینیک جوانسازی می توانید نسبت به خدمات مورد نیاز خود مشاوره گرفته و از قیمت هر یک آگاهی کسب نمایید.

پاسخ