مراقبت های بعد از لیزر موهای زائد

مراقبت های بعد از لیزر موهای زائد

مراقبت های بعد از لیزر موهای زائد : امروزه یکی از پرطرفدارترین راه های رفع موهای زائد بدن بهره گیری از لیزر می باشد. طی این تکنیک فولیکول های مو توسط لیزر از بین رفته و موهای زائد دیگر قادر به رشد نمی باشند. پس از تکمیل جلسات ، با تکرار یک جلسه در سال می توانید همیشه از داشتن پوستی صاف و تمیز لذت ببرید.

با توجه به ازدیاد متقاضیان لیزر موهای زائد و روند رو به رشد درخواست ها نسبت به این تکنولوژی ، لذا بر خود واجب دانستیم لیستی از مراقبت های بعد از لیزر موهای زائد تهیه نموده و در اختیار شما عزیزان قرار دهیم. برای کسب اطلاع از این موارد مهم تا انتهای مقاله با ما همراه باشید.

 

مراقبت های بعد از لیزر موهای زائد

 

خنک نمودن ناحیه لیزر شده

چنانچه دارای پوست بسیار حساس هستید ممکن است پس از انجام لیزر موهای زائد در ناحیه تحت درمان احساس درد داشته باشید ، در این صورت می توانید بلافاصله پس از لیزر موهای زائد خود با استفاده از کمپرس یخ ، پوست را سرد و بی حس کرده و درد را تسکین دهید. البته احتمال بروز این عارضه در کلینیک های معتبری که از پیشرفته ترین دستگاه ها استفاده می کنند بسیار نادر می باشد.

درمان تاول بعد از لیزر

ممکن است پوست برخی از افراد پس از لیزر دچار قرمزی و التهاب شود ( چیزی شبیه به آفتاب سوختگی ) ، یا حتی حساسیت پوست فرد به حدی باشد که تاول خفیف ایجاد شود ؛ در این مواقع استفاده از کرم زینک و مرطوب کننده هایی مثل ژل آلوئه ورا می تواند کمک کنده و تسکین دهنده باشد. البته مجدد تاکید می گردد چنانچه نزد پزشک مجرب و در کلینیک معتبر برای لیزر موهای زائد خود مراجعه کنید مسلما درگیر این معضلات نخواهید شد.

استفاده از کرم ضد آفتاب

مسلما استفاده از کرم های ضد آفتاب به صورت مداوم ، برای جلوگیری از عوارض نور خورشید ضرورت دارد ؛ اما اگر موهای زائد خود را لیزر کرده اید ، با توجه به اینکه پس از لیزر ، آسیب پذیری پوست در برابر اشعه مضر خورشید ( اشعه ماوراء بنفش ) بیشتر می شود و همچنین پوست ، بیشتر از حالت عادی مستعد تیره شدن می گردد ، لذا توصیه می شود حتما پس از لیزر درمانی ، از کرم های ضد آفتاب با SPF حداقل 30 استفاده کرده و از پوست خود محافظت کنید.

پرهیز از گرما و حرارت

به منظور پیشگیری از التهاب پوستی ، سعی کنید به مدت 2 روز پس از لیزر موهای زائد از بودن در محل های بسیار گرم مثل سونا ، بخار و حمام آب داغ اجتناب نمایید و برای شستن منطقه درمان شده توصیه می شود از آب ولرم رو به خنک بهره بگیرید.

ورزش بعد از لیزر موهای زائد

ورزش و فعالیت های بدنی شدید نیز می تواند دمای بدن را افزایش دهد بنابراین بهتر است تا 48 ساعت پس از لیزر موهای زائد از انجام فعالیت هایی که دمای بدن را بالا می برد پرهیز نمایید.

تیغ زدن بعد از لیزر

از آنجاییکه بیرون کشیدن مو با استفاده از بند و موچین یا انجام اپلاسیون و وکس ، موجب رشد مجدد فولیکول های مو می گردد ، لذا تاثیر لیزر را از بین می برد ؛ بنابراین در میان دوره های جلسات درمان ، بهترین راه برای اصلاح موهای زائد ، شیو کردن و استفاده از تیغ و ژیلت می باشد.

همچنین با توجه به اینکه تیغ زدن موها سبب تحریک فولیکول مو و فعال شدن آن می شود بنابراین استفاده از آن در فواصل درمان می تواند تاثیر گذاری لیزر را در بالاترین حد خود قرار دهد.

 

مراقبت های بعد از لیزر موهای زائد

 

آرایش کردن پس از لیزر موهای زائد

محصولات آرایشی می تواند باعث تحریک پوست و بروز التهاب در آن گردد لذا پیشنهاد می شود استفاده از آن ها را به 24 ساعت بعد از لیزر درمانی موکول نمایید.

مراقبت های بعد از لیزر موهای زائد ناحیه تناسلی

بعد از لیزر بیکینی چه کنیم ؟

این سوالی است که برای اغلب متقاضیان لیزر موهای ناحیه تناسلی به وجود می آید هرچند که پزشک معالج تمامی نکات را به شما یادآوری خواهد کرد اما باید بدانید به عنوان مراقبت بعد از لیزر موی زائد در ناحیه تناسلی می توانید از کرم زینک اکساید تا 3 روز اول استفاده نمایید و همچنین از پوشیدن لباس های تنگ و چسبان خودداری کنید. بهترین گزینه لباس های نخی و گشاد می باشند. باقی موارد نیز همانند مطالب ذکر شده در فوق است.

نکته آخر

در انتها ذکر این موضوع حائز اهمیت است که لیزر موهای زائد در صورتی موفقیت آمیز خواهد بود که جلسات درمانی تکمیل گردد. البته تعداد جلسات هر کس با شخص دیگر متفاوت می باشد ؛ در واقع این جلسات با توجه به گوناگونی نوع پوست و موی افراد و البته شرایط فیزیکی آن ها سنجیده شده و به شخص اعلام می شود. بنابراین برای دریافت نتیجه صحیح حتما جلسات درمانی را تکمیل نموده و در زمان های تنظیم شده برای شما ، به کلینیک لیزر موهای زائد مد نظر خود مراجعه نمایید.

پاسخ