مراقبت های بعد از مزوتراپی مو

مراقبت های بعد از مزوتراپی مو

مراقبت های بعد از مزوتراپی مو : ریزش مو از معضلاتی است که همه ما حداقل یک بار در طول زندگی خود ، هرچند موقتی ، با آن مواجه شده ایم. این امر چنانچه ژنتیکی و ارثی نباشد ، می تواند به دلایل متفاوتی همچون استرس ، آلودگی ، تعذیه ناسالم و در کل سبک زندگی غلط و عدم مراقبت صحیح از موها رخ دهد.

مزوتراپی مو از راهکارهای مطمئن به منظور درمان کم پشتی ، ضعف و ریزش موها می باشد که به دلیل موثر بودن و البته غیرتهاجمی بودن آن ، بسیار مورد توجه اغلب افراد جامعه قرار گرفته است. طی این فرآیند مواد فعال بیولوژیکی و فاکتورهای رشد شامل انواع ویتامین ها ، آمینواسیدها و مواد مغذی مورد نیاز مو ، به صورت مستقیم به لایه مزودرم تزریق می گردد.

 

مراقبت های بعد از مزوتراپی مو

 

این مواد به فولیکول های مو رسیده و موجب تحریک ریشه مو می شود و در نهایت موهایی پرپشت با ساقه های مستحکم را برای بیمار به ارمغان می آورد. در واقع مزوتراپی مو در قدم اول ریزش را قطع کرده سپس با تقویت موهای موجود و رویش مجدد موهای به تازگی ریخته شده ، سبب پری و زیبایی موها می گردد.

نکته ای که باید در این راستا به آن توجه ویژه داشت ، مراقبت های بعد از مزوتراپی مو است ؛ چرا که در صورت عدم رعایت این نکات و اقدامات نتایج درمان کم اثر یا بی اثر می شود. همچنین به عقیده برخی از پزشکان ، مراقبت های بعد از مزوتراپی مو جزئی از روند درمانی محسوب شده و در صورت سهل انگاری در آن ، مسلما نتیجه مطلوب حاصل نخواد شد.

از این رو طی مقاله پیش رویتان درصدد تشریح برخی از مهمترین مراقبت های بعد از مزوتراپی مو برآمده ایم ؛ لذا به منظور آگاهی از آن ها تا انتهای مقاله با ما همراه باشید.

 اقدامات لازم پس از مزوتراپی مو

  • یکی از نکاتی که باید پس از تزریق رعایت کنید این است که از گذاشتن کلاه های تنگ بر روی سر خود اجتناب نمایید و موها و سر خود را در مجاورت هوای آزاد قرار دهید.
  • ماندن در زیر نور مستقیم آفتاب می تواند مخرب باشد لذا توصیه می گردد از قرار گیری در این شرایط پرهیز کنید.
  • دقت داشته باشد که نباید تا 24 ساعت اول ، محل تزریق با آب تماس داشته باشد بنابراین استحمام کردن را به 1 روز بعد موکول نمایید.
  • حتما در نظر بگیرید که تا پایان درمان از سشوار و وسایل گرمایشی بر روی موهای خود استفاده نکنید همچنین رنگ کردن و فر کردن موها در حین دوره درمانی به هیچ وجه توصیه نمی شود.
  • به منظور کسب نتیجه بهتر می توانید سر خود را پس از تزریق ماساژ دهید.
  • نکات و تذکرهای پزشک معالج را به طور جدی و دقیق رعایت نمایید.

ریزش مو پس از مزوتراپی

یکی از مسائل شایع و البته طبیعی که حین درمان مزوتراپی برای بیماران رخ می دهد ، ریزش موها پس از تزریق است ؛ البته این ریزش طی یک تا دو هفته اول بوده و پس از آن رفع می گردد اما در پی این امر بسیاری از افراد ناامید شده و ممکن است نسبت به ادامه مراحل درمان سرد شوند.

در این راستا باید ذکر نمود ریزش مو پس از مزوتراپی ، طی روزهای اول ، کاملا طبیعی و عادی می باشد ؛ علت این امر واکنش بدن نسبت به مواد تزریق شده است که در ابتدا به صورت ریزش بروز می کند.

لازم به ذکر است بدن در این دوره کوتاه با محلول تزریقی سازگاری یافته و ریزش موها نهایتا پس از دو هفته قطع و نتایج درمان به تدریج مشخص خواهد شد. در واقع این مدت ، زمان لازم برای سازگار شدن بدن با مواد تحمیل شده به آن می باشد.

تاثیر مزوتراپی مو

اغلب بیماران پس از گذراندن 8 تا 12 جلسه درمانی ، با نتایجی عالی و اثر بخش روبرو می شوند. هرچند درصد موفقیت مزوتراپی مو بسته به شدت ریزش و البته واکنش فیزیولوژیکی بدن افراد متفاوت است ؛ اما با توجه به آمار گزارش شده در این زمینه ، تاثیر روش درمانی مزوتراپی مو در افراد ، بالای 90 درصد می باشد.

 

مراقبت های بعد از مزوتراپی مو

 

مدت اثر مزوتراپی مو

نتایج و آثار کامل درمان ریزش مو با مزوتراپی ، معمولا بعد از 4 ماه نمایان می گردد که ماندگاری بالایی نیز دارد ؛ اما تحقیقات نشان داده است که تکرار مزو در طولانی مدت ( مثلا سالی یک یا دو بار ) دوام آن را بیشتر و حتی همیشگی می کند.

نکته آخر

نکته آخر این که برای رسیدن به نتیجه مطلوب ، نیاز است که جلسات و دوره درمان ، به طور کامل و دقیق انجام پذیرد ؛ لذا چنانچه قدم در این مسیر می گذارید تا انتهای کار از قضاوت کردن خودداری نموده و مراقبت های بعد از مزوتراپی مو را به صور صحیح دنبال کنید. همچنین برای حفظ کیفیت بدست آمده در موهای خود ، استفاده از مزوتراپی را در دراز مدت ادامه دهید.

پاسخ