مزوتراپی مو

مزوتراپی مو

یکی از دغدغه های  شایع در بین افراد جامعه ریزش، نازک شدن و کم پشتی موی سرشان است که با تغییر سبک زندگی ها و وجود استرس، آلودگی ها و تغذیه نامناسب بروز این مشکل بسیار فراگیرتر شده است. مزوتراپی مو یک تکنیک درمانی پرطرفدار و غیرتهاجمی به جهت رفع این معضل می باشد.

 

مزوتراپی مو

روش انجام مزوتراپی مو

هدف اصلی از انجام مزوتراپي مو ، درمان ریزش مو و تقویت رویش آن می باشد. این فرآیند ویتامین ها، پروتئین ها، اسیدهای آمینه و مواد معدنی دیگر را که برای تقویت و رشد مو مورد نیاز است متعادل می سازد. بدین ترتیب که به کمک سوزن های بسیار ریز مواد مغذی را در عمق یک میلی متری پوست میانی کف سر تزریق کرده و موجب تحریک عملکرد طبیعی بازسازی و تکثیر مو می گردد.

لایه ای که ترکیبات دارویی به آن تزریق می گردد لایه مزودرم نام دارد که در زیر لایه اپیدرم و بین بافت پوستی و لایه چربی قرار گرفته است. مواد مورد استفاده به جهت درمان در تکنیک مزوتراپی بیوکانین A و استیل تتراپپتاید 3 می باشند.

مزوتراپي مو اغلب نیاز به 8 الی 10 جلسه درمانی دارد و معمولا تاثیر آن پس از پنج جلسه قابل مشاهده است.

چه کسانی کاندیدای مزوتراپی مو هستند ؟

اختلالات هورمونی، افزایش سن، عوامل وراثتی، سبک زندگی ناسالم، مصرف دارو، رژیم لاغری و غیره از علل اصلی بروز مشکلات مربوط به مو در مردان و زنان می باشد. تمام افرادی که در اثر هریک از این عوامل دچار کم پشتی، نازکی و ریزش در موهای خود شده اند می توانند با مراجعه به کلینیک و مطب معتبر به کمک مزوتراپی مو برای درمان مشکل خود اقدام نمایند.

چه کسانی نباید مزوتراپی مو را انجام دهند ؟

انجام مزوتراپي مو برای اشخاص زیر توصیه نمی شود:

  1. هموفیلی ها
  2. کسانی که به دیابت مبتلا هستند
  3. بانوانی که باردار می باشند

مزوتراپی مو

 

 مزایای مزوتراپی موی سر

  • از مزایاي مزوتراپي مو می توان به نداشتن دوران نقاهت اشاره نمود.
  • با توجه به اینکه مواد مغذی در لایه مزودرم از طریق آمپول و تزریق وارد می شود بنابراین هیچگونه برشی روی سر ایجاد نشده و مشکلات مربوط به زخم و جای آن نیز به وجود نمی آید.
  • بهبودی در این روش بسیار سریع اتفاق می افتد.

عوارض مزوتراپی مو چیست

مزوتراپی مو چنانچه نزد یک پزشک ماهر و مجرب انجام شود تنها دارای عوارض ناچیز و موقتی زیر می باشد:

  • بروز تورم و قرمزی و التهاب مختصر و موقتی
  • سوزش خفیف در زمان انجام مزوتراپی مو و گاهاً پس از آن
  • هرچند این روش بدون درد است اما در برخی از مراجعین به هنگام انجام مزوتراپي مو احساس درد به وجود آمده است که درصد آن ها بسیار پایین می باشد.

هزینه مزوتراپی مو

تعداد جلسات مزوتراپی مو از پارامترهای موثر در تعیین هزینه آن می باشد بنابراین برای اطلاع از هزینه مزوتراپی مو باید حتما به کلینیک یا مطب پزشک مراجعه نموده و پس از معاینه حضوری، مشاوره و تعیین تعداد جلسات، هزینه نهایی به شما اعلام می گردد.

پاسخ